Hızlı Para Kazanma Yolları – İnternetten Para Kazanma

0

İnternetten Para Kazanma

Her birimizin farklı farklı becerileri ve eğilimleri var ve bu eğilimleri değerlendirerek yaşamımızı idame ettirmeye çalışıyoruz. Elbette aynı çalışma koşullarına ve kazançlarına sahip olmadığımız için iş dünyasında belli bir dengeden ya da adaletten söz etmemiz çok zor. Çok yüksek emek verip düşük kazançlar elde eden milyonlarca insanın yaşadığı bir ülkede, pek çok kişi daha düşük emeklerle ek kazançlar elde etmenin ya da yeni işler keşfetmenin peşine düşüyor. Artık iş bulma anlayışı eskiye göre bir hayli değişti.

Eskisi gibi gazetelerin ilan sayfalarından ya da eş dosttan rica ederek iş bulmak yerine kendi becerilerinizi daha özgür şekilde kazanca dönüştürebileceğiniz işler var. Özellikle son yıllarda internetin hayatımızın odak noktasına oturmasından sonra bambaşka işler ve meslek dalları oluşmaya başladı. Bu durum internetten para kazanma kavramının oturmasına neden oldu. Öğrenci ya da ev hanımı olun, bir nebze girişimcilik ruhu ve biraz da beceri, internetten para kazanma noktasında size büyük avantajlar sağlayacaktır.

Günümüzde birçok insanın henüz keşfedemediği ilginç işler var. Bunlar, hem yapması çok keyif veren, hem de fazla zaman almayan, pratik işlerdir. İnternetten para kazanma size özgür bir çalışma alanı sunar ve kendi zamanınızı, kendi çalışma atmosferini, kendi yoğunluğunuzu siz programlarsınız. Başınızda size emirler veren bir işvereniniz olmaz. Evinizin konforunda rahatlıkla freelance şekilde çalışabilir, ay sonunda ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Bu yazımızda, internet üzerinden ilginç hızlı para kazanma yöntemlerine göz atacağız.

Podcast Yayınlar Yapın

Podcast konusuna ilgi duyanlar iyi bilir. Podcast yayıncılık kendi içinden bambaşka bir dünya ve bambaşka bir kültürdür. Amerika başta olmak üzere dünya genelinde podcast oldukça yaygın ancak ülkemizde de yavaş yavaş popülerliğini arttırıyor. Tematik konularda özel podcast içerikler hazırlarsanız, iyi bir kitle yakalayıp para kazanabilirsiniz. Podcast; bir içeriği yazılı ya da görsel biçimde hazırlamaktan ziyade, doğrudan sesli biçimde sunmaktır. Mikrofonun başına geçin ve kendi sesinizle yaratıcı içerikler hazırlayın.

Sesli E-kitap Hazırlayın

Sesinizi etkili şekilde kullanıp kazanca dönüştürebileceğiniz bir diğer yol ise sesli e-kitap yöntemi. Sadece bu alanda hizmet veren çok sayıda evrensel ya da yerli siteden söz edebiliriz. İyi bir İngilizceye sahipseniz şansınız çok daha yüksek. Genelde hasta ya da görme engelli kişiler için hazırlanan sesli e-kitaplar, büyük ilgi görüyor. Kitap seslendirerek, Dolar üzerinden kolayca para kazanabilirsiniz.

Canlı Yayın Araçlarını Kullanın

Canlı yayın araçları denildiği zaman akla gelen ilk platform Twitch. Twitch, dünya devi Amazon’un gölgesinde faaliyetlerini sürdüren bir uygulama. Twitch’i genelde online oyuncular ve onları canlı olarak izleyen takipçiler kullanıyor. Twitch üzerinden kolayca interaktif sohbete dahil olabilirsiniz. Videolarınızı izleyen kişiler, iyi içerikler neticesinde size bağışlarda bulunabiliyor.

Freelance Sitelerine Üye Olun

İnternetten para kazanma konusunda istekliyseniz mutlaka freelance sitelerine kayıt olun. Tüm dünya genelinde freelance olarak çalışanların toplandığı en popüler site Fiver. Ülkemizde ise bu harika fikrin yerli versiyonları mümkün. Sadeceon, Bionluk, Uzmankirala gibi siteler, freelance olarak çalışmak isteyen kişilerle, bir alanda sipariş vermek isteyen alıcıları bir araya getiriyor. Genelde bu tip siteler her satıştan %20’lik bir kesinti gerçekleştiriyor.  Yazarlık yapabilir, ses kayıtları oluşturabilir, video içerikler ya da grafik tasarım içerikleri hazırlayabilirsiniz. Bu tip sitelerde ödeme, hemen anlık olarak gerçekleştiriliyor.

Viral Reklamlar Tasarlayın

Viral reklam kavramı henüz birçok kişi için yabancı bir kavram. Viral, video içerikler içinde konulmuş gizli reklamlara denir. Bir nevi göze batmayan, insanları sıkıcı reklamlara maruz bırakmayan, subliminal mesajlar sayesinde çaktırmadan ürünü tanıtan içeriklerdir. Oldukça zekice hazırlanmalıdır ve göze batmamalıdır. Viral reklamların çoğu günlük hayatta izlediğimiz ve hiç fark etmediğimiz popüler içeriklerin aralarına saklanmıştır. Bu vesileyle popüler videoların pek çoğunun kurgu olduğunu da belirtmiş olalım. Örneğin fenomenlerin çoğu viral reklam teklifleri alırlar.  Sizler de çeşitli markalar ya da kurumlar için zekice düşünülmüş viral içerikler hazırlayabilir, bunu mail üzerinden ulaştırabilirsiniz. Küçük bütçeli bu etkili reklamlar, firmalar tarafından büyük ilgi görmektedir.

Müzik Dinleyip Para Kazanın

Bu para yöntemi, kulağa oldukça hoş geliyor, öyle değil mi? Bir yandan keyifli bir şekilde müzik dinleyip bir yandan da yapacağınız küçük değerlendirme ve geri dönüşlerle birlikte güzel bir ek gelir oluşturabilirsiniz. Yolda, yemekte, evde ya da işyerinde, nerede olursanız olun, 60 saniyenizi ayırarak, bakiyenizi bir tık daha arttırmanız mümkün. Bu tip sitelerin ya da uygulamaların amacı, yeni çıkacak şarkıların, bir nevi nabzını ölçmektir.

Domain Alıp Satın

Domain kavramı, en kaba tabiriyle alan adı demek. Her sitenin bir alan adı bulunuyor ve bunlar siteniz hazır olmasa bile yıllar öncesinden dahi alabileceğiniz bir şey. Buna bir bakıma küçük sanal arsa da demek mümkün. Eğer ön görüleriniz kuvvetliyse ve ileride popülerleşme potansiyeli yüksek isimlerin teliflerini üzerinize erkenden alırsanız, firmalar size çok ciddi tekliflerle gelecektir. Küçük bir bütçe ve minimum risk ile girişeceğiniz bu yönelim, ileride size büyük bir kazanç olarak geri gelebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.