Evden Çalışarak Para Kazanabileceğiniz Meslekler

0

Evden Çalışarak Para Kazanmak

Ofis ortamında çalışmanın kendine göre pek çok güzelliği olabilir. Özellikle sosyal olmayı seven, iş arkadaşlarıyla sürekli bir arada olmayı, ekip çalışmasını önemseyen kişiler için bu her zaman tercih edilen bir durumdur. Fakat bu durum bir noktadan sonra sizi germeye ve sıkmaya başlayabilir. Özellikli sabah erken saatlerde kalkıp geç saatlere dek evinizden uzak bir mekanda çalışmak zorunda olmak, sizi bir noktadan sonra fiziki ve ruhsal olarak yıpratabilir. Bu yüzden sabit bir mekandan ziyade daha özgür şekilde hareket edebileceğiniz işlere yönelmek istersiniz.

İnsanlar genelde evden çalışmayı çalışmak gibi algılamazlar. Bu hala ülkemizde oturmuş bir durum değil. Oysa bazı işleri ofiste icra etmekle evde icra etmek arasında hiçbir fark yoktur. Hatta çoğu zaman evde çalışmak çok daha akılcı, çok daha konforludur. Bugünün iş dünyası her anlamda çok farklı bir noktaya taşındı. Dijitalleşmenin merkeze kaydığı iş dünyasında artık pek çok iş bilgisayarlar üzerinden, internet üzerinden ilerliyor.

Farklı farklı mekanlardan çalışarak aynı kişileri çok daha verimli ve huzurlu bi şekilde teslim etmeniz mümkün. Tabi bütün iş kolları bu yapıya uygun değil. Bugün evden çalışarak para kazanmak noktasında size rehberlik edebilecek yüzlerce web sitesi bulabilirsiniz. Bunlar evden çalışarak para kazanmak konusunda genelde kısa vadede sonuçlar üretmektedir. Bu yazımızda, herhangi bir sabit mekana bağlı kalmaksızın, uzun vadede yapabileceğiniz 5 işten söz edeceğiz.

İçerik Yazarlığı

İçerik yazarlığı ya da metin yazarlığı, evden çalışarak para kazanmak isteyenler için en ideal yönelim. Bugünün yazarları geçmişe oranla çok daha şanslı. Çünkü dijital çağda reklam ve içerik yazarlarına ihtiyaç çok daha arttı. Bu işi yapabilmeniz için her şeyden önce yazmayı seviyor olmanız gerekiyor. Müthiş bir tutkuya ihtiyacınız yok, yazmayı belli ölçülerde sevin ve yazmaktan sıkılmayın yeter. Çünkü bazı zamanlarda bir içerik yazarı gün içinde 4-5 bin kelime üretmek zorunda kalabiliyor.

Hem hızlı hem de SEO uyumlu, özgün içerikler hazırlamak bu noktada oldukça önemli. Pek çok firma ürünlerini ön plana çıkarmak için dijital reklamlara ve tanıtıcı yazılara ihtiyaç duyar. Bunun için doğrudan yazarlarla ya da SEO ajanslarıyla iletim kurar. Metin yazarları daha çok reklam odaklı işler alırken içerik yazarları internette okuduğumuz her türü içeriğin yaratıcısı olabilir. Hızlı ve kaliteli içerik üreten bir yazarla bütün ajanslar çalışır. Kaleminize güvenin ve yazarlık için başvurularınızı gerçekleştirin.

Video Kurgu Operatörü

Videonun bugün nasıl bir öneme sahip olduğunu anlatmaya gerek yok. Özellikle Youtube benzeri platformlarda yer almak adına ciddi bir rekabet söz konusu. Şirketler bu tip alanların reklam açısından çok etkili olduğunu biraz geç de olsa fark etti. Viral ya da doğrudan reklam içerikleri, şirketler adına hayati derecede önemli. Bazen düşük prodüksiyonlu olan; ancak yaratıcı yönüyle ön plana çıkmış bir video trend olabiliyor.

Bu tip videolara masa başına emek verebilirsiniz. Videoya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğu bu çağda video editörlüğü yapabilirsiniz. Bunu yapmak için evinizde, ortalama bir bilgisayar ve bu bilgisayara yüklenmiş bazı temel kurgu programları işinizi görecektir. Sadece kurgu değil, doğrudan videonun yaratım sürecinde de etkili olmaya özen gösterin. Bu inanılmaz video çağından büyük bir pay almak sizin elinizde.

Bilgisayar Programcılığı

Bilgisayar programcısı dediğimiz kişiler, nihayetinde adından da anlaşılacağı üzer bir bilgisayar yardımıyla iş yaparlar. Bilgisayar ve programcı dışında başka bir değişkenden söz etmek mümkün değil. Dolayısıyla bu işi evde ya da başka bağımsız bir mekanda icra etmek gayet mümkün. Evinizde çalışarak, mobil oyundan, programlara, web sitesinden e-ticaret platformlarına dek her türlü dijital tasarımı ortaya çıkarmanız mümkün. Bugün bu konuda hizmet veren şirketler, proje bazlı çalıştıkları çalışanlarına bu özgürlük alanını tanımaktadır.

Sanal Asistanlık

Sanal asistanlık da tam manasıyla günümüz koşullarının doğurduğu yeni mesleklerden bir tanesi. Kulağa oldukça ilginç gelse de bugün pek çok kişi sanal bir asistanla çalışmayı tercih etmeye başladı. Sanal asistanlar özetle, randevulardan, rezervasyona kadar akla gelen her türlü iletişim mekanizmasını organize eder. Yöneticiler sanal asistanları yanlarında tutmayı tercih etmezler. Bu yüzden sanal asistanlar diledikleri her yerden işlerini yürütebilirler. Zaman kazandıran, iletişim ağını güçlendiren sanal asistanlar, şirketlerin yükünü ciddi ölçüde hafifletmektedir.

Sosyal Medya Yöneticisi

Facebook, İnstagram ya da Twitter gibi popüler sosyal medya araçları milyonlarca insanı kendine bağlıyor. Elimize telefonlarımızı aldığımızda yöneldiğimiz ilk yer genelde sosyal medya hesaplarımız oluyor. Fakat sosyal medya aynı zamanda müthiş bir  pazarlama alanı. Bu yüksek potansiyel, sosyal medyayı iletişim ve reklam açısından kullanmak isteyen çok sayıda şirketin doğal olarak dikkatinden kaçmadı.

Bir şirketin kurumsallığını temsil eden en önemli platformlardan birisi de sosyal medya hesaplarıdır. Hemen hemen her şirketin profesyoneller tarafından yönetilen sosyal medya hesapları bulunuyor. Günlük trendleri takip edip, doğru promosyonlar hazırlayarak, hedef kitleye etkili şekilde ulaşabilirsiniz. Sosyal medya yöneticiliği ofis dışı mekanlarda rahatlıkla yapılabilir. Temsil ettiğiniz şirket için en uygun dili ve stratejiyi oluşturmanız yeterli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.