Evde Para Kazanmanın Yolları – Evde Para Kazanmak

0

Evde Para Kazanmak

Günümüz iş dünyasında artık personel ihtiyaçları biçim değiştirdi. Bilgisayarın, internetin ve teknolojinin gölgesinde gerçekleşen işler, geleneksel işlerin artık yavaş yavaş yerini almaya başladı. Bu da doğal olarak home Office ve freelance kavramlarını doğurdu. Grafik tasarımın, içeriğin, videonun ve benzeri tasarım odaklı işler çağa damga vuruyor. Bu işlerin pek çoğu ortak bir mekanı zorunlu kılmıyor.

Bu yüzden belirlenmiş bir ofiste çalışmakla evden çalışmak arasında büyük farklar yok. Hatta bu hem çalışanların hem de işverenlerin işine geliyor. Evde para kazanmak günümüz şartları ölçüsünde oldukça mümkün bir eylemdir. Çoğu kişi için hala evde para kazanmak ütopik ve gerçek dışı bir kavram gibi görünüyor. Oysa ki öğrencilerde ev hanımlarına kadar pek çok kişi bugün yaşamını bu şekilde idame ettiriyor.

Evde para kazanmak zamansal olarak çok önemli avantajlar sunuyor. Bilgisayar karşısında yapılacak pratik işlere günde birkaç saat ayırmak, iyi bir gelir elde edebilmek adına yeterli. Dilerseniz part time değil de doğrudan bir gelir kapısı haline getirmek istiyorsanız, o halde mesai saatlerinizi bir nebze daha arttırmak yeterli olacaktır. Bu şekilde, başka işlerinizi de kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Evinizin konforunda, kendi çalışma saatlerini belirlersiniz ve o günkü ruh halinize ve yoğunluğunuza göre iş talep edersiniz. Bu yazımızda evde para kazanmak konusunda akla gelen birkaç opsiyondan söz edeceğiz.

İçerik Yazarlığı Yapın

Evden gelir elde etme noktasında belki de en popüler yönelimlerden bir tanesi makale yazarlığı ya da içerik yazarlığı olarak ifade edilen iş diyebiliriz. SEO ajansları, makale siteleri, içerik platformları, çoğu zaman bünyesinde onlarca, hatta yüzlerce yazar çalıştırır. Size verilen ya da kendi seçtiğiniz konularda, belli anahtar kelimelerin yer aldığı içerikler oluşturabilir, bu zevkli iş karşılığında da iyi ücretler elde edebilirsiniz.

Youtube ile Para Kazanın

Youtube son dönemde büyük bir çıkış yakaladı. Artık neredeyse televizyonun yerini alan Youtube, çok başka bir platforma dönüştü. Burada özgürce kendi kanalınızı oluşturabilir, bu kanalın içeriklerini yaratıcı bir şekilde süsleyebilirsiniz. Alacağınız izlenme reytingleri ya da özel reklamlar size kazanç olarak geri gelecektir. Tabi ilk etapta büyük kazançlar beklemeyin. Youtube üzerinden düzenli bir gelir elde edebilmek için istikrarlı şekilde içerik üretmeniz gerekiyor. Çektiğiniz videolar ilgi görürse abone sayınız artar ve bu durum sonraki video reytinglerine bire bir yansır.

Web Sitesi Sayesinde Para Kazanın

Bir web sitesi açarak ya da blog sayfası oluşturarak, küçük sermayelerle iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Bunun için tek şart, minimum düzeyde bilgisayardan anlamanız ve siteleriniz için güncel içerikler oluşturmanız. Bir süre sonra alacağınız trafiğe bağlı olarak reklam almaya başlayabilirsiniz. Bir Adsense hesabı oluşturun ve siteniz ya da blog sayfanız sayesinde para kazanmaya başlayın.

Drop Shipping Yöntemi

Drop Shipping yurt dışında son derece popüler bir sistem, bizde ise henüz yeni yeni oturmaya başladı diyebiliriz. Esasen drop shiping, e-ticaretin bir başka yoludur. Depolama, kargolama, ürün teminatı gibi konularda zorluklar yaşıyorsanız, aracı firmalar sizin tedarikçiler üzerinden para kazanmanıza olanak sağlıyor. Ürün tedarikçilerinin oluşturduğu ürünlerin satışına ortak olun ve komisyon elde edin.  Amazon benzeri siteleri bu anlamda inceleyebilirsiniz.

Çocuk Bakıcılığı

Evinizi küçük hamlelerle çok sayıda çocuğa bakabileceğiniz bir alana dönüştürebilirsiniz. Bu konuda her belediyenin belirlediği belli koşullar var. Çocukların sayısı ve evin genişliği, evin güvenlik durumu göz önüne alınarak size bir onay verilecektir. Bu sayede evinizi gerçek bir işletmeye dönüştürebilirsiniz.

Pansiyonerlik Yapın

Özellikle yabancı öğrencilerin değişim programlarıyla ülkemize geldiklerini biliyoruz. Bu süreçlerde bu tip yabancı öğrenciler, genelde o ülkedeki ailelerin yanlarında kalıyor. Aynı durum buradan dışarıya giden Türk öğrenciler için de geçerli bir durum. Örneğin İngiltere’de pek çok aile bu sayede çok ciddi gelirler elde edebiliyor. Sizler de yabancı öğrencileri evinizde bir süre misafir ederek para kazanabilirsiniz.

Hünerlerinizi Gösterin ve Yeni Ürünler Oluşturun

Yap sat konusu, sosyal medyanın yükselişiyle aynı doğrultuda yükseliyor diyebiliriz. Hünerli ellere sahipseniz, küçük malzemeler sayesinde yaratıcı tasarımlara imza atabiliyorsanız, bunları hemen kazanca dönüştürün. İnstagram başta olmak üzere pek çok mecrada kendi evinizde ürettiklerinizi satabilirsiniz. Ürün konusunda kendinizi sınırlandırmayın, hedef kitlenize yönelik olarak mumdan, tişört tasarımlarına, takı tasarımdan sabunlara; aklınıza gelecek her konuda üretim gerçekleştirmeniz mümkün.

E-kitap Yazarlığı Yapın

Evden freelance çalışmak kaydıyla, yaratıcı ve sanatsal üretimlere dahil olmanız mümkün. Bir çalışma odanız varsa ve kendinizi bir süre bu ortama kapatırsanız, büyük olasılıkla iyi bir e-kitap çıkarabilirsiniz. Tabi bu noktada yazma yeteneği ön koşul. Disiplin ve çalışma koşulları ise daha sonra gelecek olan kriterler. Örneğin Amazon üzerinden kendi e-kitaplarınızın satışını gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan bazı e-kitap uygulamaları da bu anlamda genç yazarların e-kitaplarına yer veriyor. Pek çok nedenden ötürü basılı yayının yerini yavaş yavaş e-kitaplar almaya başladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.