Ev Hanımları İçin Evde İş İmkanları

0

Evde İş İmkanları

Ev hanımları evde oturmak zorunda değillerdir, onların yapabileceği pek çok parlak işler vardır. Evde çocuklarıyla ilgilenirken bir yandan da gelir elde edebilirler.

Girişimci Bir Annenin Kaleminden

Ev hanımı ve anne olmak sizi faal olmaktan alıkoyamaz, evde çocuklarınızla birlikte vakit geçirmek isteyebilirsiniz bu dünyanın en güzel duygusudur. Ancak çalışmayan, üretmeyen bir anne olmak istemeyebilir aile bütçesine katkı sağlamak için yollar ararsınız. Potansiyeli olan, bazı beceri ve yetenekleri olan bir anne mutlaka bu özelliklerini değerlendirmeli ve üretmelidir.

Çalışmak için evden çıkmak ve dış ortamda bulunmak zorunda değilsiniz, evden de para kazanabilirsiniz. Çevrenizde pek çok kadın da aynı fikirdedir ve para kazanmak için arayış içindedir. Bütün ev hanımları evinden çalışabilir ve aile bütçesine katkı sağlayabilir.

1- Evde Yemek Yapıp Satabilirsiniz

İnsanların yaşamları her geçen gün daha da yoğunlaşıyor, çalışanlar evlerine geldiklerinde yemek yapmak için fırsat bulamıyorlar. Aynı zamanda sağlıklı beslenmek de istiyorlar işte böyle yemek ihtiyacı olan aileler için evinizde sağlıklı yemekler yapıp satışını yapabilirsiniz.

2- Evde Çocuk Bakın

Çalışan annelerin çocuklarının bakımlarını üstlenerek hem onlara iyi bakım sağlayabilir hem de gelir elde edersiniz.

3- Düğün, Eğlence Gibi Etkinliklerin Organizasyonunu Yapın

Yaratıcılığınıza güveniyorsanız mekan, yerleşim planları, yemek, kokteyl gibi organizasyonları planlayarak insanların özel günlerini en iyi şekilde geçirmelerine yardımcı olabilirsiniz.

4- Evde Veya Online Özel Ders Verebilirsiniz

Üniversite mezunu, diplomalı bir öğretmen veya eğitim almış bir anneyseniz uzman olduğunuz konuda evde özel ders verebilirsiniz. Online olarak daha fazla kişiye ulaşarak ders vermeniz de mümkündür.

5- Yönetici Asistanlığı Yapabilirsiniz

Bünyesinde asistan çalıştırmayan küçük işletmeler için evinizden asistanlık yapabilir, verilerini girebilir, telefon görüşmelerini takip edebilirsiniz.

6- E-Kitap Yazıp Satabilirsiniz

Uzman olduğunuz bir konu bulun ve bununla ilgili e-kitap yazın, gerekli düzenlemelerini yaparak e-kitap formatında internete koyun, reklamını yapın.

7- Sağlık ve Güzellik Ürünleri Yapıp Satabilirsiniz

Ev hanımları bitkisel sağlık ve güzellik ürünleri hakkında daha bilgili olabiliyorlar. Siz de kendi sağlık ve güzellik ürünlerinizi kendiniz yapıyorsanız bunları profesyonelce üretin ve satışını yapın.

8- İkinci El Ürün Alım Satımı Yapın

İnsanların kullanmak istemedikleri işe yarar ürünlerini bularak ona ihtiyacı olan diğer kişilere satışını yapabilirsiniz. İnternet platformundan bu ürünlerin satışını yapmak çok kolaydır.

9- Kişisel Seyahat Planlaması Yapın

Araştırma yapmayı seviyorsanız, detayları görebiliyorsanız çevrenizdeki insanların seyahatlerini planlayın.

10- Mobilya Ya da El İşi Ürünler Yapıp Satabilirsiniz

El beceriniz varsa çeşitli aksesuar ve objeler üreterek bunların satışını yapabilirsiniz.

Çalışmak İçin Elinizden Gelen Ne Varsa Onu Yapın

Kendi adınıza bir internet sitesi açarak ya da en basit şekliyle Facebook üzerinden bir sayfa açarak tanıtımınızı yaparak satışa başlayabilirsiniz. Kendi adınıza kartvizitler bastırın ve herkese dağıtın, reklamınızı yapın. Pazarlama ve satışlar yavaş artarak büyüyecektir bundan emin olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.